۱۳۹۴-۱۱-۱۷
هموروهرب

پمادهموروهرب درهموروئید و هموروئیدهای پر خون ،‌پرولاپس مقعد ،‌خارش ، درد و تحریکات مقعد استفاده می شود.پمادهموروهرب حاوی آب هاماملیس ۲۵% ،تنطور بنژوئن ۸/۳% ، اکسید روی ۵/۱ % می باشد.هاماملیس دارای فلاونوئید ها،تانن(هاماملی تانن ،پروانتوسیانیدین) ومقدار کمی اسانس فرار می باشد. مقدار هاماملی تانن پوست درخت هاماملیس ۳۱ مرتبه بیشتراز برگ آن است.تنطور بنژوئن : رزین بنژوئن و اسانس فرار که محتوی اسید های ، بنزوئیک و سینامیک ، استر اسیدهای نامبرده ،وانیلین و بنزالدهید می باشد.
مکانیسم اثر
هاما ملیس به علـت وجود تانن ها و فلاونوئید ها در آن دارای اثر قابض و آنتی سپتیک است.مطالعات اخیر نشان می دهد که بخشی از عصاره فیلتر شده آن دارای پروانتو سیانیدین ها بوده و دارای اثر قابل ملاحظه ضد ویروس هرپس سیمپلکس نوع 1 است.این قسمت همچنین دارای اثر قوی ضد التهاب بوده و التهاب را کاهش می دهد.
 اثرات ضد اکسیدان ،محافظت کننده در مقابل اشعه های مخرب و اثر ضد التهاب هاماملیس تماما به اثبات رسیده اند. از نظر مکانیسم اثر ضد التهابی ، پروانتوسیانیدین میانجی های التهابی منتج شده از اسید آرا شیدونیک را مهار نموده و تشکیل فاکتور فعال کننده پلاکتی را مهار می سازد.
هاما ملیس میتواند با اثر ضد اکسیدان خود سوپراکسید آزاد شده از واکنش های آنزیمی را در حین فر آیند التهاب، که دارای نقشی در ایجادآن هستند مهار سازد. محققین ژاپنی نشان داده اند که مواد موثره هاماملیس می توانند سلولها ی نسوج پوست را در مقابل آسیب ناشی از اکسیژن فعال محافظت نمایند و به نظر می رسد که هاما ملیس دارای کاربرد بالقوه ضد فر آیند پیری و چین و چروک پوست می باشد. هاما ملیس در درمان هموروئید، نه تنها التهاب را بر طرف می نماید بلکه دارای اثر ضد درد نیز می باشد.
این گیاه خارش ، تحریک و سوزش مقعد را بر طرف می سازد. اثر ضد عفونی کننده تانن های موجود در هاماملیس از عفونت موضع جلوگیری نموده و بدین ترتیب به بهبود سریع تر عارضه کمک می نماید. تانن و دیگر مواد قابض در پماد هموروهرب عروق متسع شده و پرخون مقعد را در محل هموروئید منقبض نموده و محل آسیب راکوچک کرده و در نتیجه خونریزی را کاهش می دهد.
در این فر آورده الکل موجود در تنطوربنژوئن و رزین بنژوئن و اکسید روی به کمک تانن های موجود در هاماملیس یک اثر قابض شدیدتری اعمال می نماید که موجب التیام سریع تر هموروئید می شود. افزون بر این مواد موثره در تنطور بنژوئن دارای اثر ضد اسپاسم و ضد عفونی کننده می باشد که مکمل هاما ملیس عمل می نماید.
هشدارها
پماد همورو هرب برای استعمال موضعی تهیه شده است. از تماس دستهای آلوده به پماد هموروهرب به چشم ها پرهیز شود.
نکات قابل توصیه
 این دارو ممکن است در افراد حساس به گیاهان دارویی ایجاد واکنش های آلرژیک مختصر نماید.در صورت بروز این آثار مصرف دارو قطع و با پزشک یا داروساز مشورت شود. 
مصرف با احتیاط این فر آورده در دوران آبستنی و شیردهی مانعی دارد .
مقدار مصرف
صبح و شب بعد از هر اجابت مزاج از پماد هموروهرب به موضع مالیده شود.برای برطرف نمودن خارش های داخل مقعد از اپلیکاتور داخل جعبه استفاده نمائید .

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید