۱۳۹۸-۰۵-۱۴
ساخت داروی ضدسرطان با عصاره برگ گیاه بابونه
بابونه گاوی (Feverfew) یک گیاه متداول است که امکان رویش آن تقریبا در اکثر مناطق وجود دارد. سالهاست که خواص دارویی این گیاه شناخته شده است و برای دردهای میگرنی و انواع سردرد کاربرد دارد.

تهران – ایرنا – محققان دانشگاه بیرمنگام انگلیس، عصاره برگ گیاه بابونه را به‌گونه‌ای مهندسی کرده‌اند که یک قاتل قوی سرطان است.

به گزارش پایگاه خبری ساینس دیلی، بابونه گاوی (Feverfew) یک گیاه متداول است که امکان رویش آن تقریبا در اکثر مناطق وجود دارد. سالهاست که خواص دارویی این گیاه شناخته شده است و برای دردهای میگرنی و انواع سردرد کاربرد دارد.
این گیاه دارای خاصیت ضد التهاب و ضد اسپاسم عضلات است و خاصیت تب‌بری فوق‌العاده‌ای دارد.
اکنون محققان دانشگاه بیرمنگام عصاره برگ گیاه بابونه را به‌گونه‌ای مهندسی کرده‌اند که یک قاتل قوی سرطان است. ترکیب گرفته شده از برگ بابونه پارتنولید نام دارد و ترکیب ضد سرطان فوق‌العاده‌ای است. تهیه این ترکیب به روش‌های دیگر بسیار پرهزینه است، ولی گیاه بابونه حاوی مقادیر بالای آن است.
محققان ترکیب پارتنولید را روی سلول‌های سرطانی لوسمی مزمن لنفوسیتی آزمایش کرده‌اند و نتیجه کاملا رضایت‌بخش بوده است.
این مطالعه از دو جهت ارشمند است؛‌ یکی آن‌که قادر به تولید مقادیر بالای پارتنولید برای مصارف گوناگون است و دیگر آنکه خاصیت ضد سرطانی دارد و می‌تواند به عنوان دارویی با حداقل عوارض جانبی، مورد استفاده قرار گیرد.
نتایج این مطالعه در نشریه MedChemComm منتشر شده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید